Po kraškem robu v zamejstvu pri Križu

Območje: Obala in Kras
Tip dogodka: planinski izlet
Kdaj: 17.11.19, 7.00
Zborno mesto: Glavna avtobusna postaja Ljubljana-postajališče št.32
Vodnik/kontakt: Marina Pirš GSM:040 709 400
Pot: kopna
Zahtevnost: lahka
Primernost: Primerna telesna pripravljenost
Višinska razlika: 200m
Okvirni časi hoje (ur): cca.4 ure
Način prevoza: Posebni avtobus
Oprema in dokumenti: Planinska obutev in obleka primerna vremenskim pogojem,pohodne palice,veljavna planinska izkaznica,osebni dokument in zdravstvena izkaznica
Prijave: V pisarni PD in kasneje pri vodji izleta
Stroški: 25€

OPIS POTI:v PDF

Vožnja do Lipe na Krasu, kjer se na Turistični kmetiji Božo Leban srečamo s člani PS Nova Gorica in ob kavici kašno rečemo. Od tam naprej se bomo zapeljali v zamejstvo v KRIŽ, kjer nas bo pričakal ugleden vodnik Franko Košuta, ki nam bo povedal vse o Križu in nam bo razkazal tudi Ribiški muzej. Po približno uri ogledov, se bomo podali peš po razgledni potki proti Nabrežini, kjer si bomo spotoma še kaj ogledali. Po končanem pohoda se vrnemo v Lipo na Krasu na kosilo k Božotu. Zaključili bomo z kratkim programom in prijetnim druženjem, cca ob 16 uri.

STROŠKI IZLETA: Morajo biti plačani pred izletom!

Za otroke do 15. leta starosti v spremstvu odraslih je prevoz brezplačen.

Na seznam se uvrstite šele po plačilu!

Plačilo v pisarni ali na račun društva TR: SI56 0475 0000 3082 905, s pripisom smeri in datuma izleta.

Pred plačilom na TR se pozanimajte v društveni pisarni o prostih mestih in takoj plačajte! Prednost imajo člani društva, v primeru prostih mest, se izleta lahko udeležijo tudi drugi, ki imajo plačano članarino PZS.

Pisarna na Cigaletovi 10 je odprta: torek od 15:00 do 17:00 in petek od 9:00 do 11:00.

Podrobnejše informacije daje vodja izleta.

Pripravi za tisk