Prednovoletno srečanje članic in članov društva

Območje: Ljubljana in okolica
Tip dogodka: srečanje
Kdaj: 30.11.19, 7.00 Povratek: pozno popoldan
Zborno mesto: Glavna avtobusna postaja Ljubljana.postajališče št.32
Vodnik/kontakt: Jožef Tišlarič
Pot: kopna
Zahtevnost: lahka
Primernost: Primerna telesna pripravljenost
Višinska razlika: cca 200m
Okvirni časi hoje (ur): 3-4 ure
Način prevoza: Posebni avtobus
Oprema in dokumenti: Planinska obutev in obleka,pohodne palice,veljavna planinska izkaznica.osebni dokument,zdravstvena izkaznica
Prijave: V društveni pisarni in kasneje pri vodniku

OPIS POTI: V PDF

S posebnim avtobusom se bomo odpeljali do Logatca, kjer se bomo ustavili na jutranji kavi. Nato bomo pot nadaljevali do vasi Kalce, kjer bomo začeli s hojo. Povzpeli se bomo do trdnjave Lanišče, ki je znana zapuščina Rimljanov. Po ogledu trdnjave bomo pot nadaljevali do razgledišča, ki se nahaja pod najvišjim vrhom logaške občine, Srnjakom. Iz razgledišča se ob lepem vremenu ponuja razgled na celotno logaško občino, vse do ljubljanske kotline, Triglava in Slivnice. Pot bomo nadaljevali v smeri Grčarevca, kjer nas bo čakal avtobus.

Za tiste, ki celotne poti ne boste zmogli prehoditi, pa bomo organizirali le pohod od Lanišča do razgledišča in nazaj.

Druženje bomo nadaljevali na turistični kmetiji Kisovec, kjer bo kosilo in živa glasba.

STROŠKI IZLETA :Morajo biti plačani pred izletom!

20 EUR

Pripravi za tisk