CIPRNIK(1745m)

Območje: Julijske Alpe
Tip dogodka: planinski izlet
Kdaj: 27.09.20, 9.00 Povratek: popoldanske ure
Zborno mesto: Kranjska gora(parkirišče pod smučišči)
Vodnik/kontakt: Matjaž Pogačnik,GSP:041 382 768
Pot: kopna
Zahtevnost: lahka
Primernost: primerna telesna pripravljenost
Višinska razlika: 935m
Okvirni časi hoje (ur): Hoje z otroci je do vrha dobre 3 ure
Način prevoza: Osebni avto-lastni prevoz
Oprema in dokumenti: običajna gorniška oprema,osebni dokumenti in zdravstvena izkaznica
Prijave: V posarni PD in pri vodniku
Stroški: Stroške prevoza in hrane krije vsak sam

OPIS POTI: PDF:

Iz parkirišča v Kranjski gori sledimo oznake za Bedančev dom, do katerega imamo 45 minut vzpona. Mimo postaje štirisedežnice Vitranc bomo šli po makadamski cesti do zgornje postaje štirisedežnice Vitranc I in malo naprej do Bedančevega doma. Po cesti sledimo oznakam v smeri Vitranca in Ciprnika. Nad štirisedežnico se končajo smučišča, pot se nekaj časa vzpenja ob nekdanjem smučišču, nato preide v gozd, skozi katerega se prične strmo vzpenjati. Povzpnemo se na greben Vitranca in že smo pri Mojčinem domu. Od tam se vrnemo nazaj do razpotja in nadaljujemo po poti mimo propadajoče enosedežnice Vitranc II. Pot se nadaljuje po grebenu Vitranca z nekaj krajšimi vzponi in spusti. Na vrhu nas bodo v lepem vremenu pričakali čudoviti razgledi. Vračali se bomo po isti poti.

Kranjska Gora - Bedančev dom 50 minut, Bedančev dom - Mojčin dom 1:20, Mojčin dom - Ciprnik 45 minut

STROŠKI IZLETA: Stroške prevoza in hrane krije vsak sam.

Prednost imajo člani društva, v primeru prostih mest, se izleta lahko udeležijo tudi drugi, ki imajo plačano članarino PZS.

Pisarna na Cigaletovi 10 je odprta: torek od 15:00 do 17:00 in petek od 9:00 do 11:00.

Podrobnejše informacije daje vodja izleta.

Pripravi za tisk