PD Pošte in Telekoma Ljubljana

English
Navigacija
DOM JE ZAPRT !!!!!!

8.3.2025 Pohod po Polhograjskih dolomitih in 71.občni zbor PD.PT Ljubljana

POHOD PO POLHOGRAJSKIH DOLOMITIH IN 71. OBČNI ZBOR PD PT LJUBLJANA V MEDVODAH

8.3.2025

 

Leto je hitro naokoli in ponovno je bilo potrebno sklicati občni zbor društva. Dogodek smo združili s prijetnim pohodom na Jeterbenk, 774 metrov visok vrh v Polhograjskih Dolomnitih. Pohod smo pričeli v zaselku Žlebe.

Pot nas je najprej pripeljala do cerkve sv. Marjete, kjer smo ob leseni mizi v obliki zmaja, naredili postanek za prekrasne razglede proti Ljubljanski kotlini s Šmarno goro in Gorenjski kotlini, vse do Kamniško Savinjskih Alp.

Proti vrhu Jeterbenka smo hodili po poti roparskih vitezov. Ime je dobila po roparskih vitezih, ki so prebivali v utrdbi ob vznožju Jeterbenka. Vso pot nas je spremljalo pomladno cvetje – resje, telohi, pljučniki, vijolice, žafrani in celo blagajane. Po približno uri hoje smo prispeli na vrh Jeterbenka, kjer stoji križ, sam vrh pa je zelo razgleden. Pogled nam je segel celo do Kamniško Savinjskih Alp.

S hojo smo nadaljevali proti Katarini, kamor smo prispeli po slabi uri hoje. Počitek smo naredili v bližnjih gostilnah in se po okrepčilu odpravili na avtobus, ki nas je čakal na bližnjem parkirišču. Odpeljal nas je v Medvode na občni zbor.

71. občni zbor smo imeli v gostišču Bencak. Po kratkem kulturnem programu, ki ga je pripravila Irena, smo sprejeli poročila o delu društva v preteklem letu, najzaslužnejšim podelili planinska priznanja, sprejeli kandidatne liste za novo vodstvo društva za obdobje 2025 – 2027 in sprejeli program društva za leto 2025.

Od predsedovanja se je poslovila dolgoletna in zaslužna predsednica, Zdenka Gorenc, ki je s svojim požrtvovalnim delom društvo postavila na višjo raven in pri tem maksimalno skrbela še za finančno plat društva, za realizacijo vsakoletnega programa in ostale dejavnosti društva. Na tem mestu jo je zamenjal dosedanji podpredsednik, Jožef Tišlarič. Glede na to, da je članstvu društva dobro poznan, kot zelo aktiven in prizadeven, smo prepričani, da bo društvo zelo dobro vodil.

Po uradnem delu so nas v gostišču postregli z dobrim kosilom. Za glasbo je bilo poskrbljeno in občni zbor smo zaključili z druženjem, plesom…

 

 

Zapisala: Ivica Vidmar

Foto: Danilo Cej