VIŠEVNIK, 2050 m, 12. februar 2011

12. februarja je bil razpisan društveni izlet na Studorski preval, za katerega pa ni bilo prijav.
Kljub slabi vremenski napovedi in pomanjkanju volje med člani društva za visokogorske zimske ture, smo se štirje odpravili na Pokljuko. In bili bogato nagrajeni s soncem in snegom. Zaradi že omenjene napovedi poslabšanja vremena smo turo skrajšali in namesto Studorskega prevala izbrali med planinci in turnimi smučarji priljubljeni dvatisočak Viševnik. Pokljuka in vrhovi nad njo so se kopali v soncu medtem, ko je bila dolina zavita v meglo. Zato ni čudno, da je bilo parkirišče na Rudnem polju polno, okolica pa polna pohodnikov, turnih smučarjev, smučarskih tekačev, sankačev... Kdor ni bil zraven, mu je lahko žal!