KRASJI VRH, 1773m, 04.12.2011

V nedeljo, 4.12.2011 je bil organiziran Miklavžev pohod na Krasji vrh. Sedaj je postal to tudi za nas že tradicionalen pohod. Enkrat je vodil Darij, enkrat Darinka, pa Trampuž in danes jaz. Ne moremo se pohvaliti, da smo imeli snega kot lani, ne moremo se pohvaliti da smo imeli sonce kot lani, ne moremo se pohvaliti, da nas je bilo toliko kot lani, lahko pa se pohvalimo, da smo imeli samo meglo in da smo bili vztrajni in pridni. Bil je pravi jesenski dan in ker vreme ni kazalo najbolje, smo se z našega društva pridružili ostalim (cca 80 ljudi) le štirje člani. Vrh smo dosegli po južni poti, tam zapeli dve planiski pesmici z ostalimi in se vrnili po severni poti. V cilju, katerega smo dosegli med prvimi, nas je čakala kot vedno pašta in Miklavž, ki je dal vsem vodnikom šibe, za neubogljive udeležence, ki ne bodo ubogali na izletih v prihodnjem letu (ma pri nas zaenkrat nimamo takih..).

Tekst in besedilo: Ingrid Peršolja