PD Pošte in Telekoma Ljubljana

English
Navigacija
Poštarski dom na Vršiču
Zima na Vršiču
Okno v Prisojniku
Planike
Jesen na Vršiču
Ruska kapelica
Ajdovska deklica
Dom je ODPRT

6. tradicionalni pohod z botanikom na Kopo (1.360 m) in vzpon na Porezen (1630 m), 23. junij 2012

Vožnja: Ljubljana-Škofja Loka-Poljane-Gorenja vas-Hotavlje-Leskovica-SC Cerkno, Počivalo. Od tam smo se zapeljali še 4 km naprej do križišča na Razpotju, kjer smo se pridružili domačinom in planincem iz PS Nova Gorica, ki jih je vodila Darinka Gaberščik.

Po uvodnem  pozdravu in kratkem kulturnem programu, smo se pod vodstvom domačina dr. Jožeta Bavcona (direktorja Botaničnega vrta v Ljubljani) podali na pot. Da je pot laže stekla, so z dobrodošlico poskrbele novaške gospodinje. Z vrha 1360 m visoke Kope so se ponujali čudoviti razgledi po bližnji in daljni okolici, pot pa je bila bogata z raznovrstnim rastlinjem in cvetjem, ki smo ga pod vodstvom botanika podrobneje spoznali. Nekaj pa nas je odšlo iz Vrš še naprej do vrha Porezna. Knjižica "60 vrhov za 60 let" se že polni! 
Foto: Stane T.

Več o izletu poglejte na povezavi:
http://www.pdrustvo-ptlj.si/?tip=odsek&odsek_id=5&pod=galerije&id=247