SREČANJE VODNIKOV IN MARKACISTOV NA VRŠIČU, 21.-22.06.2013

Dne 21.6.2013 popoldne smo se vodniki srečali v našem Poštarskem domu na Vršiču, kjer smo imeli sestanek na temo vodenje, nesreče in druga dogajanja (kolesarjenje) v gorah. Nadaljevalo se je s tematiko -  priprava na 46. srečanje ob 60-letnici doma.
Naslednje jutro  smo se podali na ogledno turo skozi prvo okno na Prisojnik. Kot je za naše društvo značilno, se nam je v zgodnjih urah pridružilo še nekaj naših bolj drznih članov.

Pot smo uspešno pregledali s prečenjem zasneženih predelov ter po grebenski poti osvojili vrh. Tu smo spoznali, da ta dan ne bomo videli Zadnjega okna, zaradi preobilice zasneženih  pobočji. Tako smo se vračali po Slovenski smeri. Tudi ta je bila velik del zasnežena in v takih razmerah zelo zahtevna. Konec pa nam je popestrilo še grmenje in bliskanje strel in prav pred kočo nas je osvežila še sodra.

Zagotovo se bomo tega ogleda vsi prisotni še velikokrat spomnili.

Več si lahko oglredate in preberete tudi na povezavi:

Fotografije in tekst: Ingrid Peršolja