MOČILNIK - BISTRA - nedelja, 23. oktober 2016

Tokratno tradicionalno srečanje vodnikov, markacistov in članov vodstva društva je potekalo v bližini Ljubljane. Zbrali smo se pri Močilniku na Vrhniki, kjer v številnih močnih izvirih pride na dan reka Ljubljanica, ki je že takoj na začetku plovna, kar so s pridom izkoriščali stari Rimljani, še bolj pa je reka znana iz legende o Argonavtih, Jazonu in zlatem runu.

Hodili smo ob robu Ljubljanskega barja, se povzpeli na Verd, od koder je lep razgled na Vrhniko in okolico, nato pa smo se spustili v Bistro. V tehničnem muzeju smo imeli voden ogled po številnih sobanah nekdanjega gradu. Najbolj nas je pritegnila zbirka starodobnih avtomobilov, med katerimi so tudi vozila, ki jih je uporabljal predsednik Jugoslavije maršal Josip Broz Tito.

Foto: Stanislav Tomšič