ZAKLJUČNI IZLET PO KRASU, 10.12.2016

Kot vsako leto smo tudi letos izpeljali zaključni pohod PS PT NG, na katerega so se nam pridružili tudi člani iz Kranja in Ljubljane. Zbrali smo se kar v lepem številu 15 članov pa še nekaj se jih je nam pridružilo, da se je vse skupaj lepo izteklo z njihovo pomočjo.

Pohod je potekal na spodnjem delu Krasa pod Temnico in Novelom po poteh Miru. Na tej trasi smo si ogledali ostanke železniške proge iz 1. svetovne vojne katera je služila za oskrbo vojakov na Fronti. Obiskali smo tudi tri lepe jame kot so Krompirjeva v kateri smo si privoščili jamarsko malico - pečenje klobase na palici nad ognjiščem .

Pot smo nadaljevali še do vasi Novelo in si tam ogledali še Klobasno in Lojzetovo jamo, katere so v času 1. svetovne vojne služile za potrebe vojakov.

Pohod smo zaključili v Temnici na  Osmici pri Kojtnih  z družabnim nepozabnim srečanjem.

Besedilo: Ivan Trampuž

Fotografije: Jožef Tišlarič