SLAVNIK 1028m, 08.04.2017 s PD PT Ljubljana

Izpeljali smo izlet na Slavnik v lepem sončnem vremenu na Soboto 8.4.2017 v sodelovanju z člani PD PT Ljubljana in PS PT Nova Gorica. V kar lepem številu skupnih članov smo se podali iz Prešnice po lepi potki najprej na Grmado 1001m in naprej še na Slavnik 1028m, kjer smo si v zelo jasnem vremenu lahko ogledali daleč na okoli skoraj vse naše prečudovite hribe in tudi pogled na morje v Tržaški in Koprski zaliv. Med samim pohodom v okviru VGN smo izvedli na poti tudi čistilno akcijo , ki je  bila zelo uspešna. Očistili smo kar 20 km poti. Za nagrado sem kot vodja izleta povabil vse na prigrizek in prijetno druženje k našemu Božotu, ki je imel prav tisti dan odprto osmico.

Zaključili smo kot vedno z lepimi prijateljskimi spomini in si obljubili ,da bomo take  skupne izlete ponovili še drugo leto na kakem drugem kraju.

Besedilo in fotografije: Ivan Trampuž